Site Loader

Jedną z rzeczy, które zarówno producenci, jak i naukowcy badający medyczne efekty działania octu jabłkowego podkreślają z taką samą siłą jest to, że najważniejsza jest klasa produktu. Podstawowa analiza naukowa wykazuje, że ocet, który będzie produkowany w sposób naturalny posiada większe możliwości lecznicze. Oznacza to, że proces ten nie powinien być pospieszny. Dlatego tak ważne jest, aby zdecydować się na ocet niepasteryzowany: podgrzewanie go w wysokiej temperaturze pozbywa go wszystkich mikroorganizmów, które mogłyby się rozwinąć nawet zaraz po tym, jak ocet jest już gotowy.

Jakie jest lecznicze zastosowanie octu jabłkowego?

Ocet jabłkowy cydr tradycyjnie ostatnio był używany zarówno jako produkt spożywczy, jak i składnik okładów medycznych. Dziś dominuje bardziej jako domowy środek na naturalne przeziębienia. W związku z tym, jego skuteczność zależy od charakteru infekcji – gdy jest ona spowodowana przez bakterie, bakteriobójcze i bakteriostatyczne działanie octu może stopniować ich wzrost, dając zdolności do walki z chorobą. Przede wszystkim jednak, bardzo skuteczne jest wykorzystanie octu jabłkowego w celu zmniejszenia infekcji bakteryjnych, które rozwijają się wewnątrz przewodu pokarmowego, czasami ostatecznie powodując problemy trawienne, brak wystarczającego apetytu lub podrażnienie przełyku.

Jak ocet jabłkowy może zmniejszyć cukrzycę?

Pektyny z octu jabłkowego mogą łatwo złagodzić długość trwania cukrzycy lub zatrzymać jej występowanie: po strawieniu zajmują się pobieraniem cukrów prostych z układu pokarmowego. W wyniku tego, nie ma żadnego nagłego skoku stężenia glukozy we krwi, ale wzrasta to powoli przez jakiś czas. Jest to świetna sytuacja nie tylko dla diabetyków, ale także dla osób zdrowych, ponieważ nagły skok stężenia cukru może spowodować szybki spadek i paradoksalnie wzrost senności. Poprzez wydłużenie czasu potrzebnego na szczególne wchłanianie glukozy, pektyny zapewniają, że energia jest stopniowo uwalniana z posiłku przez dłuższy czas, jak również trzustka pracuje razem z mniejszym stresem.

Jak ocet jabłkowy pomaga walczyć z nadciśnieniem?

Warto wiedzieć, że ocet jabłkowy chroni przed nadciśnieniem, a także obniża poziom cholesterolu. Można znaleźć badania, które deklarują, że pektyny może regulować trójglicerydy i również metabolizm cholesterolu naprawdę kompleksowo. Wysokie stężenie z tym ostatnim w sobie może być niebezpieczne dla kilku narządów, a jeśli cholesterol zaczyna produkować w krwiobiegu, to sprawi, że będą one się zatykać

 

Post Author: Olek